Tweet |
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma kros müsabakalarının il seçmesi Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu kampüsünde yoğun bir katılımla yapıldı.
Yarışmalar küçük, yıldız, genç ve büyük kız-erkek kategorilerinde yapıldı. Toplam da 232 sporcu yarışmalara katılarak koştular. Çekişmeli geçen yarışmalarda ferdi sıralamada ilk 4’te yer alan sporcular ilimizi temsilen 10 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da yapılacak olan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Kros müsabakalarında yarışacaklardır.
İlk 3’te yer alan sporculara ödüllerini Besyo Müdürü Doç. Dr. Serkan İbiş, Atletizm İl Temsilcisi Yar. Doç.Dr. Sedef Habiboğlu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Bülent Özgüven, Öğretim Görevlisi Ali Tunç ve Milli Takım Atletizm Antrenörü Ahmet Yavuz taktim ettiler.
İLK 3’TE YER ALAN SPORCULAR;
KÜÇÜK KIZLAR
1.Yaren KAHRAMAN 23 Nisan Havacılar O.O.
2.Nilay ÖZDEMİR Alay Şehit Oktay Önder O.O.
3.Yaren ÖZMEN Alay Şehit Oktay Önder O.O.
KÜÇÜK ERKEKLER
1.Samet ÖZBAKİ Alay Şehit Oktay Önder O.O.
2.Cafer Can AKÇAKOCA Alay Şehit Oktay Önder O.O.
3.Kadir Can TIKIR 5 Şubat O.O.
YILDIZ KIZLAR
1.Semanur ATEŞ 5 Şubat O.O.
2.Ebrar TİPİ 19 Mayıs O.O.
3.Aleyna ÖZDEMİR 23 Nisan Havacılar O.O.
YILDIZ ERKEKLER
1.Mustafa TOKGÖZ 5 Şubat O.O.
2.Muhammed Emin TİPİ 19 Mayıs O.O.
3.Bera Beren YÜCEER Şehit Varol Tosun O.O.
GENÇ KIZLAR
1.Şevval ÖZDOĞAN Niğde Atatürk Anadolu Lisesi
2.Aleyna TOK 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi
3.Songül SOYLU 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi
GENÇ ERKEKLER
1.Mehmet Sefa TIKIR 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi
2.Emirkal ÖZDEN 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi
3.Durmuş Ali ALTUNTAŞ Mimar Sinan Mtal.
BÜYÜK KIZLAR
1.Kader YILDIRIM Besyo
2.Seda BUDAK Besyo
3.Aynur ŞENOL Besyo
BÜYÜK ERKEKLER
1.Tolunay ERTAŞ Besyo
2.Ahmet YALNIZ Besyo
3.Ahmet GÜMÜŞDERE Besyo
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 31 | 27 | 1 | 3 | 69 | 20 | 84 | +49 |
2 | Fenerbahçe | 31 | 26 | 1 | 4 | 83 | 27 | 82 | +56 |
3 | Trabzonspor | 31 | 16 | 11 | 4 | 54 | 41 | 52 | +13 |
4 | Beşiktaş | 31 | 14 | 12 | 5 | 41 | 37 | 47 | +4 |
5 | Kasımpaşa | 31 | 13 | 11 | 7 | 55 | 55 | 46 | 0 |
6 | Çaykur Rizespor | 31 | 13 | 12 | 6 | 40 | 47 | 45 | -7 |
7 | Başakşehir FK | 31 | 12 | 12 | 7 | 39 | 36 | 43 | +3 |
8 | Antalyaspor | 31 | 10 | 9 | 12 | 36 | 34 | 42 | +2 |
9 | Alanyaspor | 31 | 10 | 9 | 12 | 41 | 42 | 42 | -1 |
10 | Sivasspor | 31 | 10 | 10 | 11 | 37 | 43 | 41 | -6 |
11 | Adana Demirspor | 31 | 9 | 10 | 12 | 48 | 43 | 39 | +5 |
12 | Samsunspor | 31 | 10 | 14 | 7 | 35 | 41 | 37 | -6 |
13 | Kayserispor | 31 | 10 | 12 | 9 | 36 | 45 | 36 | -9 |
14 | MKE Ankaragücü | 31 | 7 | 11 | 13 | 37 | 40 | 34 | -3 |
15 | Hatayspor | 31 | 7 | 12 | 12 | 36 | 41 | 33 | -5 |
16 | Konyaspor | 31 | 7 | 12 | 12 | 32 | 45 | 33 | -13 |
17 | Gaziantep FK | 31 | 8 | 16 | 7 | 34 | 47 | 31 | -13 |
18 | Fatih Karagümrük | 31 | 7 | 15 | 9 | 34 | 39 | 30 | -5 |
19 | Pendikspor | 31 | 7 | 15 | 9 | 34 | 61 | 30 | -27 |
20 | İstanbulspor | 31 | 3 | 21 | 7 | 22 | 59 | 13 | -37 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 28 | 21 | 6 | 1 | 64 | 24 | 64 | +40 |
2 | Göztepe | 28 | 17 | 6 | 5 | 47 | 18 | 56 | +29 |
3 | Çorum FK | 28 | 14 | 8 | 6 | 46 | 29 | 48 | +17 |
4 | Kocaelispor | 28 | 14 | 8 | 6 | 42 | 33 | 48 | +9 |
5 | Bodrumspor | 28 | 13 | 7 | 8 | 36 | 19 | 47 | +17 |
6 | Sakaryaspor | 28 | 13 | 7 | 8 | 41 | 30 | 47 | +11 |
7 | Bandırmaspor | 28 | 12 | 8 | 8 | 43 | 24 | 44 | +19 |
8 | Gençlerbirliği | 28 | 11 | 7 | 10 | 33 | 27 | 43 | +6 |
9 | Boluspor | 28 | 12 | 9 | 7 | 27 | 30 | 43 | -3 |
10 | Erzurumspor FK | 28 | 11 | 7 | 10 | 28 | 22 | 40 | +6 |
11 | Ümraniyespor | 28 | 9 | 12 | 7 | 33 | 40 | 34 | -7 |
12 | Keçiörengücü | 28 | 8 | 12 | 8 | 25 | 35 | 32 | -10 |
13 | Manisa FK | 28 | 7 | 11 | 10 | 33 | 34 | 31 | -1 |
14 | Şanlıurfaspor | 28 | 7 | 12 | 9 | 25 | 30 | 30 | -5 |
15 | Adanaspor | 28 | 9 | 16 | 3 | 22 | 40 | 30 | -18 |
16 | Tuzlaspor | 28 | 7 | 14 | 7 | 27 | 44 | 28 | -17 |
17 | Altay | 28 | 5 | 20 | 3 | 12 | 61 | 15 | -49 |
18 | Giresunspor | 28 | 2 | 22 | 4 | 13 | 57 | 7 | -44 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 31 | 21 | 5 | 5 | 68 | 27 | 68 | +41 |
2 | Bucaspor 1928 | 31 | 19 | 3 | 9 | 47 | 19 | 66 | +28 |
3 | Van Spor FK | 30 | 19 | 5 | 6 | 50 | 31 | 63 | +19 |
4 | 1461 Trabzon FK | 31 | 17 | 6 | 8 | 57 | 32 | 59 | +25 |
5 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 31 | 15 | 6 | 10 | 43 | 26 | 55 | +17 |
6 | Ankaraspor | 31 | 14 | 6 | 11 | 39 | 26 | 53 | +13 |
7 | Karacabey Belediye Spor | 32 | 11 | 10 | 11 | 33 | 30 | 44 | +3 |
8 | Ankara Demirspor | 31 | 13 | 13 | 5 | 35 | 33 | 44 | +2 |
9 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 31 | 12 | 13 | 6 | 36 | 32 | 42 | +4 |
10 | Diyarbekir Spor | 31 | 11 | 13 | 7 | 32 | 32 | 40 | 0 |
11 | Nazilli Belediyespor | 32 | 11 | 13 | 8 | 37 | 49 | 38 | -12 |
12 | Altınordu | 31 | 9 | 12 | 10 | 36 | 31 | 37 | +5 |
13 | Kırklarelispor | 32 | 9 | 13 | 10 | 24 | 35 | 37 | -11 |
14 | Hes İlaç Afyonspor | 31 | 8 | 12 | 11 | 18 | 30 | 35 | -12 |
15 | Serik Belediyespor | 31 | 8 | 13 | 10 | 25 | 34 | 34 | -9 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 31 | 8 | 15 | 8 | 31 | 49 | 29 | -18 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 32 | 5 | 20 | 7 | 29 | 62 | 22 | -33 |
18 | Bursaspor | 31 | 5 | 18 | 8 | 22 | 52 | 20 | -30 |
19 | Adıyaman FK | 31 | 3 | 22 | 6 | 21 | 53 | 15 | -32 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aliağa Futbol A.Ş. | 25 | 18 | 0 | 7 | 53 | 14 | 61 | +39 |
2 | Kepezspor FAŞ | 24 | 19 | 1 | 4 | 51 | 13 | 61 | +38 |
3 | 52 Orduspor FK | 25 | 13 | 7 | 5 | 34 | 23 | 44 | +11 |
4 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 24 | 12 | 6 | 6 | 32 | 22 | 42 | +10 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 24 | 10 | 6 | 8 | 25 | 23 | 38 | +2 |
6 | Edirnespor | 24 | 11 | 9 | 4 | 37 | 23 | 37 | +14 |
7 | Artvin Hopaspor | 24 | 9 | 8 | 7 | 31 | 22 | 34 | +9 |
8 | Mardin 1969 Spor | 24 | 10 | 10 | 4 | 33 | 29 | 34 | +4 |
9 | K.Çekmece Sinopspor | 25 | 9 | 10 | 6 | 33 | 26 | 33 | +7 |
10 | Karabük İdmanyurdu Spor | 24 | 9 | 11 | 4 | 22 | 35 | 31 | -13 |
11 | Kırıkkalegücü FK | 24 | 7 | 12 | 5 | 23 | 29 | 26 | -6 |
12 | Talasgücü Belediyespor | 24 | 8 | 14 | 2 | 24 | 37 | 26 | -13 |
13 | Gümüşhanespor | 25 | 4 | 12 | 9 | 21 | 41 | 21 | -20 |
14 | Malatya Arguvanspor | 24 | 2 | 18 | 4 | 11 | 44 | 10 | -33 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 24 | 2 | 19 | 3 | 16 | 65 | 9 | -49 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
12/04/2024 | Trabzonspor | vs | Sivasspor |
13/04/2024 | Kasımpaşa | vs | Konyaspor |
13/04/2024 | MKE Ankaragücü | vs | Gaziantep FK |
13/04/2024 | Adana Demirspor | vs | Kayserispor |
13/04/2024 | Beşiktaş | vs | Samsunspor |
14/04/2024 | Pendikspor | vs | Başakşehir FK |
14/04/2024 | Çaykur Rizespor | vs | Antalyaspor |
14/04/2024 | Hatayspor | vs | İstanbulspor |
14/04/2024 | Fatih Karagümrük | vs | Fenerbahçe |
15/04/2024 | Alanyaspor | vs | Galatasaray |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
06/04/2024 | Bodrum FK | vs | Keçiörengücü |
06/04/2024 | Ümraniyespor | vs | Şanlıurfaspor |
06/04/2024 | Sakaryaspor | vs | Boluspor |
07/04/2024 | Bandırmaspor | vs | Manisa FK |
07/04/2024 | Çorum FK | vs | Kocaelispor |
07/04/2024 | Eyüpspor | vs | Altay (H:1) |
07/04/2024 | Gençlerbirliği | vs | Adanaspor |
08/04/2024 | Giresunspor | (H:1) vs | Tuzlaspor |
08/04/2024 | Göztepe | vs | Erzurumspor FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
07/04/2024 | Adıyaman FK | vs | Kırklarelispor |
07/04/2024 | Altınordu | vs | Diyarbekir Spor |
07/04/2024 | Ankara Demirspor | vs | Esenler Erokspor |
07/04/2024 | Ankaraspor | vs | Yeni Mersin İdman Yurdu |
07/04/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | vs | Hes İlaç Afyonspor |
07/04/2024 | Bucaspor 1928 | vs | Zonguldak Kömürspor |
07/04/2024 | Bursaspor | vs | 1461 Trabzon FK |
07/04/2024 | Nazilli Belediyespor | vs | Van Spor FK |
07/04/2024 | Serik Belediyespor | vs | Kırşehir Futbol SK |
07/04/2024 | Bursaspor - 1461 Trabzon FK | 1461 Trabzon FK ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi | 1461 Trabzon FK yenilmez |
07/04/2024 | Altınordu - Diyarbekir Spor | Altınordu ligde evindeki son 5 maçını kazandı | Altınordu kazanır |
07/04/2024 | Serik Belediyespor - Kırşehir Futbol SK | Kırşehir Futbol SK ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı | Serik Belediyespor yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
07/04/2024 | Kırıkkalegücü FK | vs | Mardin 1969 Spor |
07/04/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | vs | Ayvalıkgücü Belediyespor |
07/04/2024 | Edirnespor | vs | Malatya Arguvanspor |
07/04/2024 | İnegöl Kafkas GK | vs | Artvin Hopaspor |
07/04/2024 | Karabük İdmanyurdu Spor | vs | K.Çekmece Sinopspor |
07/04/2024 | Kepezspor FAŞ | vs | Tarsus İdman Yurdu |
07/04/2024 | Talasgücü Belediyespor | vs | 52 Orduspor FK |