Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi’ne Ödül

Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi’ne Ödül haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2017-01-06 17:28

Türkiye'nin dört bir yanında Gençlik Spor Bakanlığına bağlı gençlerimize hizmet veren gençlik merkezleri, ilimizde bir yenisini daha gençlere kapılarını açtı. Niğde Gençlik Merkezi ve Kampüs Gençlik Merkezinden sonra Bor Gençlik Merkezi de gençlere hizmet vermeye başladı.

Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi hizmete sunulmasından kısa süre içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016 Aralık Ayında en başarılı Gençlik Merkezi ilan edildi. Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi’nin ‘Ayın Gençlik Merkezi’ seçilmesi kamuoyunda olumlu karşılandı.

Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi’nin de aralarında bulunduğu Gençlik Merkezlerinin gençlerin, serbest zamanlarında ilgi, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenleyerek, bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlayabilecekleri, zararlı alışkanlıklardan korunabilecekleri zemini hazırlamak, eğitim ve istihdam sağlayabilecekleri alanlarda kurs seminer programları düzenleyerek girişimci gençlere girişimcilik ruhunu aşılamak, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan donanımlı bireyler yetişmesini hedeflediği belirtildi.

Bu çizgide hizmet veren Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi gitar, bağlama, ney, resim, ebru sanatı, tiyatro, Kuran-ı Kerim, İngilizce, Diksiyon, Osmanlıca, halk oyunları, satranç, girişimcilik kursu gibi birçok branşta faaliyet göstermeye başlayan Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi. gençlere yönelik sosyal sorumluluk faaliyetleri de yaparak  bilinçli gençler yetişmesine katkıda bulunuyor.

Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezi ücretsiz yaz kurslarına Bağlama, Kuran-Kerim, Ebru ve İngilizce kurslarıyla start verdi. Gençlerimizin kurslardan faydalanabilmeleri için Bor Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezine kayıt olmalarının yeterli olduğuna dikkat çekildi.