Rahmi Koç Müzesi’nden Niğdeli öğrencilere sürpriz

Rahmi Koç Müzesi’nden Niğdeli öğrencilere sürpriz haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2017-02-22 17:36

Rahmi Koç Müzesi Niğde Merkeze Bağlı Kırkpınar Köyü Kırkpınar Hacı Süleyman Filibeli İlk ve Ortaokulu'nun çağrısına sessiz kalmadı.

Rahmi Koç Müzesi Türkiye’nin bir çok bölgesine kendi bünyesinde kurduğu MÜZEBÜS ile özellile teknolojinin dünden bugüne gelişimini anlatan gezici müzeyi bu kez Niğde’nin Kırkpınar Köyü’nde ilkokul ve ortaokul eğitim veren okula gönderdi.  

Niğde Kırkpınar Hacı Süleyman Filibeli okulu öğretmenlerinden Buket Ertuğruk Akyol’un davetine yanıt veren Rahmi Koç Müzesi yetkilileri, gezici müze olan MÜZEBÜS’ü bu kez içinde barındırdığı tarihi ile okul öğrencilerinin eğitimine destek sağlamak amacıyla Niğde’ye geldi.

İçerisinde günümüzde halen kullanılmakta olan bir çok teknolojik araç ve gerecin dünden bugüne olan değişimi gelişimi ve kullanım alanları hakkında bilgiler veren MÜZEBÜS yetkilieri, yanlarında getirdikleri malzemeleri okul içerisine kurdukları  müze ortamında öğrencilere anlattılar. Geçtiğimiz gün erçekleşen bu etkinlikte öğrencilerin Müzebüs’e olan ve kurulan müzeye olan ilgileri ise oldukça yoğundu. Öğrenclerin meraklı bakışları arasında gerçekleşen etkinlikte merak edilen her soruya yanıt arandı.  Teknik konularda da bilgiler öğrenen öğrenciler MÜZEBÜS sayesinde günümüz araç, gereç ve ekpmanlarına yol gösteren bir çok materyal arasında adeta tarihe yolculuk yaptı. Bu ziyaret ve tarihi ziyafetten memnun olduklarını dile getiren okul idareci öğretmen ve öğrencileri, teşekkürlerini sundular.