Kaçak Avda Yakalanan Silahlar Yeni Sahiplerini Buldu

Kaçak Avda Yakalanan Silahlar Yeni Sahiplerini Buldu haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2017-02-22 17:24

Niğde Orman ve Su İşleri Şube ekipleri tarafından av kontrolü faaliyetleri sırasında yakalanan 51 adet av tüfekleri açık artırma usulü ile satışa çıkarıldı.

Niğde Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünce 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanuna Muhalefetten Mülkiyeti Kamuya Geçirilen Sair Eşyalardan Yarı Otomatik, Otomatik, Pompalı ve Havalı Av Tüfeklerin ihalesi yapıldı. Niğde Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünde açık açtırmaya çıkan 51 adet av tüfeği t yeni sahiplerini bulurken kimisi ise kendi tüfeğini almak için açık arttırmaya girdiler.

Niğde Orman ve Su İşleri müdürlüğü yetkilileri, Niğde il genelinde çok sayıda avcı bulunuyor. Her yılın av dönemi öncesinde harçlarını yatırıp av tüfekleri için ruhsatları ile ilgili işlemlerini tamamlayan avcılar daha sonra ava çıkıyor. Av sezonu dışında kalan sürede ise yasal avcılık yapanlar çeşitli eğitim seminerlerine katılıyor. Doğanın ve ekolojik dengenin korunması için Orman ve su işleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından avcılara çeşitli eğitimler veriliyor. Ancak av sezonunda ve sezon dışında kaçak avcılığı tercih eden insanlar da çıkıyor. Yasal mevzuatın dışında avcılık yapan şahıslar ekipler tarafından yapılan çalışmalar sonucu silahlarına el konularak para cezası veriliyor. İl genelinde yapılan çalışmalar sonucunda şu ana kadar 51 civarında kaçak av tüfeği ele geçirildi. Ele geçirilen tüfekler ve motosiklet yapılan açık arttırmayla yeni sahiplerini buldu.