HASTANEDEKİ MALZEMELER YENİLENİYOR

HASTANEDEKİ MALZEMELER YENİLENİYOR haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2017-02-22 17:22

Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi alınan yeni malzemelerle servislere yerleştirilmeye başlandı.

Niğde kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Fatih Balcı, Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yetişkin ve çocuk yatak karyolaları, hasta refakatçi koltuğu, hasta transfer sedyeleri, ameliyathane transfer sedyeleri, etejer, yemek masası, refakatçi dolabı gibi bir çok kullanan malzemeler yenilendiğini belirtti.
Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ek binası ve Göğüs Hastanesi ek binası içerisinde bulunan Psikiyatri servisinde bulunan tüm yataklar değiştirildiğini söyleyen Balcı; “Çocuk hasta karyolası 55 adet, Yetişkin hasta karyolası 35 adet, acil müdahale sedyesi 10 adet, Ameliyathane transfer sedyesi 20 adet, Jinekolojik masa 2 adet, 50 şer adet olmak üzere Refakatçi koltuğu, yemek masası, etejer ve dolap alındı. Çocuk Hastanesi ek binasında bulunan tüm yataklar değiştirildi. 55 çocuk yatağı ve refakatçi koltukları yenilendi. Göğüs hastanesi ek binası içerisinde bulunan psikiyatri servislerinin 32 yatağı değiştirildi. Odalarda eksik olan veya bozulan etejer, yemek masaları ve dolapları yenilendi. Böylelikle hastalarımız ve refakatçıları hasta odalarında daha konforlu şekilde kalacaklardır. Yeni alınan malzemelerle birlikte servislerimizin eksiklikleri giderildi. Bundan sonrasında yenilenme ve büyüme çalışmaları devam edecek. Hasta memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak ve daima kaliteli sağlık hizmetini sürdürülebilir hale getirmek için çalışmaktayız” dedi.